Київ, Україна пн-сб з 10:00 до 19:00

Загальне правило з опалювальних систем

Категорія: Системи опалення

Зменшення вартості опалювальної системи, залежної від її оптимальної конфігурації,  приводить до збільшення витрат на енергоносії за повсякденної експлуатації. Використання ефективних теплогенераторів із сучасною автоматикою збільшує рівень вартості системи, але й дозволяє суттєво зменшити  витрати під час експлуатації і підвищити комфорт.

Система труб

Категорія: Системи опалення

Трубна система, що застосовується для розводки радіаторів і теплої підлоги, є найважливішою частиною опалювальної системи і відповідає за її надійність. На відміну від трубної системи будь-який інший елемент системи опалення легко замінити. Як правило, трубна розводка заливається в бетонне стягування підлоги, тому повинна забезпечувати абсолютну надійність протягом усього періоду експлуатації будинку. Таким вимогам відповідають трубні системи, виготовлені з молекулярно зшитого поліетилену з латунними чи полісульфідними фітингами. Обтиск фітинга з трубою виконується з допомогою натяжного кільця, що забезпечу герметичність з’єднань без використання щільних гумових елементів. Ми використовуємо продукцію провідних виробників таких систем — REXAU (система RAUTITAN) і KAN-THERM (система KAN-therm Push). Еталонна якість продукції, тривалий термін служби, страхове покриття на випадок аварії у результаті браку, забезпечення складом всього асортименту продукції дозволяють KAN-THERM і REXAU представити 80% ринку трубних систем. Монтаж трубних систем з натяжним кільцем робиться спеціальним інструментом – гідравлічним пресом, який забезпечує не тільки високу швидкість монтажу, але й повністю виключає помилки монтажника.

Правила вибору котла

Категорія: Системи опалення

Опалювальна система повинна бути комфортною, максимально економічною і надійною. Таку систему опалення можна створити тільки за умови правильного вибору котла, його типу, необхідної потужності, відповідної автоматики і виробника. Перше правило — наявність професійної сервісної служби, яка за всіма правилами введе обладнання в експлуатацію, буде проводити технічне обслуговування і, за необхідності, проведе оперативний ремонт. Правило друге — придбання опалювального обладнання у вигляді пакетної пропозиції (котел + бойлер + автоматика) від одного виробника. Такий підхід забезпечить максимальну ефективність системи, оскільки вона розроблялась для сумісної роботи, а також базове зменшення вартості від виробника. Якщо порівнювати з поелементною комплектацією, ціна за пакет обладнання може бути нижча на 30%. Правило третє — краще вибирати в якості виробників лідерів виробництва опалювальної техніки BUDERUS, VIESSMANN, Vaillant. В їхній техніці використовуються найбільш передові технології, що забезпечують максимальний ККД, високу надійність, надійний сервіс. В залежності від конкретної системи опалення ми використовуємо котли та їхні типи, що найбільш повно відповідають її потребам: газові напільні котли, газові настінні котли, конденсаційні котли, твердопаливні котли, твердопаливні піролізні котли, електрокотли.

Тип основного котла

Категорія: Системи опалення

Тип основного котла вибирається в два етапи. Перший — в залежності, які енергоносії є доступними (газ, електрика, тверде паливо); другий – в залежності, який тип котла з доступних видів забезпечить найкращу економічність і комфорт в користуванні.
 Газові котли. Максимальну економічність забезпечать конденсаційні котли, оснащені погодозалежною автоматикою. Вода в процесі конденсації з пароподібного стану у відхідних газах переводиться на теплообміннику в рідкий стан з виділенням тепла, що дозволяє котлам такого типу бути більш економними на 15%. Висока економічність в поєднанні з можливістю працювати в режимі низького тиску газу зробили конденсаційний котел основним типом газового котла, що використовується в сучасних опалювальних системах. Далі за рівнем економічності слідкують настінні газові котли завдяки наявності модуляції потужності. Найменш економічними є напільні газові котли, які, як  правило, не мають модуляції потужності.
 Серед твердопаливних котлів максимальний ККД мають піролізні твердопаливні котли. Під дією високої температури і в умовах браку кисню деревина починає розкладатись на сухий залишок і піролізний газ, що спалюється майже так, як в газовому котлі. Схема підключення піролізного котла передбачає наявність буферної ємності, яка використовується як акумулятор тепла. Як недолік — неможливість працювати на вугіллі.
 Серед електричних котлів краще зробити вибір на користь котла з тірісторним управлінням і шістьма тенами, що гарантує  плавне зростання потужності. Такий електрокотел працюватиме безшумно, не даватиме стрибкоподібних навантажень на електричну мережу будинку і за необхідності даватиме можливість обмеження потужності.

Тип резервного котла

Категорія: Системи опалення

Створюючи сучасну систему опалення, Ми даємо пораду установити резервний котел на будь-якому іншому паливі або закласти таку можливість на майбутнє. Таке рішення підвищує надійність, оскільки дозволяє забезпечити будинок теплом у випадку виходу з ладу основного котла або за відсутності основного енергоносія. Друге важливе призначення резервного котла – можливість контролювати норми витрат газу (якщо основний котел газовий). Періодичне переключення на резервний котел дозволяє не переходити на високі газові тарифи. Такий спосіб застосування резервного котла суттєво збільшує рівень загальної економічності опалювальної системи. В якості основних котлів найчастіше  використовуються газові конденсаційні і піролізні твердопаливні котли. В якості резервних  – електричні котли і твердопаливні котли.

Котельня. Автоматика

Категорія: Системи опалення

Основне призначення котельної автоматики — забезпечення максимальної економічності опалювальної системи із забезпеченням високого рівня комфорту у постачанні тепла у будинок. Сучасна котельна автоматика дозволяє зменшити витрати енергоносіїв на 20-30%, надаючи максимальний комфорт. Це забезпечує погодозалежна автоматика, якою комплектують практично усі моделі конденсаційних котлів.
 Погодозалежна автоматика керує потужністю котла, його температурою подавання і розподілення тепла контурами опалення в залежності від зовнішньої температури.
Логіка регулювання: температура зовні постійно вимірюється датчиком температури.  Використовуючи дані температури на вулиці і задані користувачем температури в приміщеннях, автоматика управління розраховує, з якого рівня температури подавання повинен працювати котел, а також подаючі температури кожного опалювального контуру (радіаторів, теплої підлоги) і гарантує їхнє вироблення. На зміну зовнішньої температури автоматика реагує корегуванням температури подавання котла і контурів опалення. Що забезпечує погодозалежне управління? По-перше, реакція системи опалення на зміну зовнішньої температури до зміни температури в приміщеннях дозволяє точно підтримувати задану користувачем температуру. По-друге, дозволяє працювати конденсаційному котлу з мінімально можливою температурою, що збільшує ефективність процесу конденсації. По-третє, дозволяє зменшувати рівень температури в зонах чи у всьому будинку, коли там не потребується комфортна температура. Зменшуючи в приміщенні температуру на 1%, Ми отримуємо скорочення витрат енергоносіїв на 5-6%.