Київ, Україна пн-сб з 10:00 до 19:00

Основне правило геліосистем

Категорія: Геліосистеми

Основний принцип застосування сонячних систем: геліосистеми призначені для сумісної роботи з основним теплогенератором, повністю або частково замінюючи його, якщо дозволяє сонячна активність. Таким чином, сонячна енергія заміщує паливо основного теплогенератора, забезпечуючи істотну економію.

Геліосистеми для нагрівання гарячої води

Категорія: Геліосистеми

Застосування геліосистем в нашому регіоні найбільш виправдано для підтримання гарячого водопостачання і нагрівання басейну. Практика показує, що геліосистема може покрити річні потреби в гарячій воді на 40-60 %. Простота схеми геліосистем для виробництва гарячої води і вживання пласких сонячних колекторів роблять вартість систем відносно невисокою, що дозволяє мати прийнятні терміни окупності. Надлишок сонячного тепла в літній період найбільш ефективно використовувати на нагрівання  басейну, що також дозволить системі не закипати. Геліосистеми для гарячого водопостачання оптимально встановлювати під час будівництва будинку, коли геліошляхопроводи можна  розмістити всередині будинку і найбільш коротким шляхом. Але вони також можуть встановлюватися під час реконструкції, коли геліотрубопроводи мають зовнішнє розміщення. Геліосистема для підтримки гарячого водопостачання складається з: геліополя з декількох пласких колекторів; геліотрубопроводу в ізоляції; насосної станції геліоконтуру; водонагрівача з двома теплообмінниками; автоматики управління. Системи продаються у складі пакетних пропозицій.

Особливості створення геліосистем

Категорія: Геліосистеми

Однією із головних задач при створенні геліосистеми є недопущення надлишку потужності геліополя, яке може викликати стагнацію (закипання теплоносія) і зупинку системи, її простій. В геліосистемах для підтримання гарячого водопостачання вибирається водонагрівач великого об’єму, який може нагріватися до температур 70-80 С°. Це дозволяє застосувати більше тепла під час сонячної активності і мати великий запас гарячої води у випадку її відсутності. На виході гарячої води з бойлера обов’язково встановлюється термостатичний клапан підмішування холодної води, що гарантує захист від обшпарювання.

Геліосистеми для нагрівання ГВП і підтримування опалення

Категорія: Геліосистеми

Геліосистеми для підтримування опалення в нашому регіоні використовуються вкрай рідко. Вважається, що геліосистема, яка працює для підтримання опалення, в змозі забезпечити теплом на 10 – 30%. Продуктивність системи максимальна в осінній та весняний періоди, коли спостерігається велика сонячна активність. В зимовий період ефективність невисока через невелику сонячну активність і рівень снігу, що покриває колектори. В геліосистемах з підтриманням опалення, як правило, застосовуються трубчаті вакуумні колектори, що мають велику пікову потужність. Такі колектори за мінусових покажчиків температури можуть забезпечувати високу температуру подавання. Схеми систем з підтриманням опалення є більш складними та їхня вартість є високою. Говорити про прийнятні терміни окупності таких систем не можна. Також до мінусів системи необхідно віднести величезний надлишок тепла в літній період, який краще використовувати на обігрівання басейну.

Вибір виробника геліосистем

Категорія: Геліосистеми

При виборі виробника геліосистем перевагу краще віддати провідним європейським виробникам опалювальної техніки VIESSMANN, Buderus, Vaillant. Вибираючи їхнє обладнання, ви будете впевнені, що воно працюватиме з максимальною ефективністю, якісні абсорбери колекторів забезпечать тривалий час використання обладнання, також буде гарантована надійна сервісна й гарантійна підтримка. Кожні півтора – два роки відбувається оновлення моделей сонячних колекторів, в яких використовуються новітні технології, де боротьба йде за десятки відсотків ККД. Ці виробники представляють геліосистеми в складі пакетних пропозицій з базовим зменшенням вартості. Пакетні пропозиції розподіляються як за вирішуваними задачами, так і за продуктивністю установок. При виборі виробника розумно вибрати геліосистему тієї ж фірми, що й основний котел. Це дозволить одночасно проводити сервісне обслуговування.