Київ, Україна пн-сб з 10:00 до 19:00

Основна перевага теплового насоса

Категорія: Теплові насоси

Основна характеристика теплових насосів —  коефіцієнт перетворення (COP), який в залежності від режиму роботи знаходиться в діапазоні від 4 до 5. Це означає, що тепловий насос, споживаючи 1 кВт електричної енергії, передає опалювальній системі 4 -5 кВт теплової енергії. Ця характеристика робить тепловий насос найбільш ефективним теплогенератором на сьогоднішній день, але вимагає високого професіоналізму в проектуванні і монтажі таких систем, щоби домогтися паспортного коефіцієнту перетворення.

Що забезпечить тепловий насос?

Категорія: Теплові насоси

В першу чергу, тепловий насос має максимальну економічність і високий комфорт в тепловому забезпеченні будинку. Тепловий насос дає можливість повністю відмовитись від використання газу, якість і тиск якого є просто катастрофічними. Відмова від використання газу підвищує безпеку і незалежність, а також позбавляє від необхідності спілкування з газовими службами та сервісними службами котлів. Використання теплових насосів позбавляє від необхідності газифікації ділянки, монтажу димарів і  облаштування котельні з жорсткими вимогами до приміщення. Висока надійність компресора теплового насоса забезпечує тривалий термін служби, а у випадку виходу з ладу легко робиться заміна. Практично безкоштовним бонусом є можливість автоматичного переходу на охолодження в літній період в приміщеннях з теплою підлогою або з встановленими фан-койлами. Опалювальні системи на теплових насосах достатньо нескладно забезпечуються резервним живленням, оскільки мають відносно невелику потужність.

Вибір системи на тепловому насосі

Категорія: Теплові насоси

Рішення про установлення теплового насосу приймається, в першу чергу, власником будинку, беручи до уваги стан бюджету. Якщо бюджет дозволяє застосувати теплові насоси, необхідно врахувати декілька базових моментів. Опалювальні системи на теплових насосах завжди будуть дорожчі ніж системи опалення на класичних котлах. Але чим більша площа будинку, тим ця різниця менша, тим більший ефект від застосування теплових насосів. Максимальний ефект теплові насоси забезпечать під час опалення будинку, на обігрівання якого газовим обладнанням знадобився би високий газовий тариф (вище 6000 куб. м. в рік). Також дуже високий ефект застосування теплових насосів досягається за повного відмовлення від газу, коли діє мінімальний тариф за електроенергію для опалення. Який використати тип теплового насоса, піковий доводчик та яку схему — ці питання краще вирішувати нам разом, під час зустрічі в офісі, щоб отримати максимально ефективну систему, найбільш оптимальну для Вашого будинку. Встановлюючи геотермальний тепловий насос, Ви отримаєте безкомпромісно кращу систему з постійно високим коефіцієнтом перетворення, але з високою вартістю. Після процесу установки повітряного теплового насосу Ви матимете високий коефіцієнт перетворення в основній температурній зоні нашого регіону з меншою вартістю через відсутність геотермальних свердловин.

Геотермальний тепловий насос

Категорія: Теплові насоси

Геотермальний тепловий насос — основа елітних опалювальних систем з кращими показниками ефективності, надійності, комфорту в забезпеченні теплом і безпеки. Маючи високу вартість через необхідність монтажу декількох свердловин з геотермальними зондами, ці системи гарантовано забезпечують постійно високий коефіцієнт перетворення в літні й зимові місяці. Споживаючи 1 кВт електричної потужності, геотермальний тепловий насос віддає опалювальній системі 4-5 кВт теплової енергії. Опалювальна система на геотермальному тепловому насосі оснащена погодозалежною автоматикою і забезпечує комфортне й економічне опалення, приготування гарячої води з можливістю автоматичного переходу на охолодження в літній період. Установка геотермального теплового насосу вимагає вільної площі ділянки для розташування необхідної кількості свердловин з геотермальними зондами. Наприклад, на будинок 350 кв.м. необхідний геотермальний тепловий насос потужністю 17 кВт та п’ять свердловин по 70 м. Кількість свердловин залежить від можливої глибини буріння. Відстань між свердловинами — 6 м, між будинком і свердловиною не менше 4 м.

Повітряний тепловий насос

Категорія: Теплові насоси

Вибір повітряного теплового насосу виправданий, коли необхідно досягнути компромісу між високою ефективністю в основній зоні температур нашого регіону і меншою вартістю обладнання. Теплові насоси виробництва MITSUBISHI ELECTRIC — ZUBADAN з унікальною, запатентованою технологією двофазного вприскування холодоагенту в компрессор дозволяють їм працювати до температури -15 С° взагалі без втрати потужності. Середньорічний коефіцієнт перетворення (COP) повітряного теплового насосу приблизно дорівнює 3. Найбільш ефективними є схеми, коли повітряний тепловий насос працює в температурній зоні з високим коефіцієнтом перетворення, після чого опалювальна система перемикається на газовий котел або підключається проточний нагрівач з метою догрівання теплоносія. Відсутність бурових робіт, набагато менша вартість і простота установки роблять вживання повітряного теплового насосу ефективним варіантом не тільки під час монтажу нової опалювальної системи, але й за модернізації старих систем. Повітряні теплові насоси ефективно вживаються не тільки в будинках  з невеликою площею, коли встановлюється один зовнішній блок, але й в будинках з великою площею. В таких випадках встановлюється каскадна схема з декількох теплових насосів, що працюють в автоматичному режимові під управлінням каскадного контролеру. Зовнішні блоки можуть бути розташованими як на подіумі поруч з котельнею, так і на рамі, що зафіксована на стіні.

Як не отримати ілюзію теплового насосу?

Категорія: Теплові насоси

Створення опалювальної системи на тепловому насосі — вартісна і складна задача як в плані проектування, так і в плані монтажу. Існує багацько нюансів, які можуть призвести до непрацездатності системи  впродовж декількох років або не дозволять мати тепловому насосові високий коефіцієнт перетворення. Такая система матиме вартість теплового насосу з ефективністю електрокотла. На що необхідно звернути особливу увагу? Вживання теплових насосів провідних європейських виробників на відміну від китайських гарантуватиме відповідність паспортних даних реальним характеристикам. Опалювальна система повинна бути спроектована як низькотемпературна, щоб забезпечити високий коефіцієнт перетворення. Загальна довжина ґрунтових свердловин повинна відповідати потужності теплового насосу. Зменшуючи загальну довжину свердловин, можна виграти тендер, але під час експлуатації свердловини проморозяться і тепловий насос працюватиме від пікового доводчика. Установка самодільних зондів, які працюють в занадто жорстких умовах, може призвести до необхідності надалі бурити за свій рахунок нові свердловини на готовому ландшафтному дизайні. Якщо  на Вас зекономили, залили замість безпечного поліпропіленгліколя звичайний антифриз, то під час розгерметизації зондів може бути отруєна не тільки Ваша ділянка. Це основні очевидні проблеми, що згадуються в проектній документації, але в боротьбі за Замовника їх не дотримуються. Довіряйте СВОЮ систему тільки професіоналам, з досвідом проектування і монтажу теплових насосів, просіть оглянути робочі системи Вашего формату.