Київ, Україна пн-сб з 10:00 до 19:00

Які заходи можуть зробити систему більш економічною?

Більшість з існуючих опалювальних систем створювались з використанням газових котлів, тому найбільш актуальним є питання модернізації саме газових котелень. В залежності від опалювальної площі будинку і від існуючої системи підхід до модернізації системи опалювання може бути абсолютно інакший. Але можна виокремити основний комплекс заходів, що спричинять суттєве зменшення витрат на опалення, а за необхідності дозволять повністю відмовитись від користування газом. По-перше, заміна старого газового котла на конденсаційний з погодозалежною автоматикою, з максимальним на теперішній день ККД серед газового обладнання. По-друге, встановлення дублюючого теплогенератору на іншому виді палива. Не допускаючи переходу на дорожчий газовий тариф, він одразу суттєво зменшить витрати на опалення. По-третє, застосування в якості дублюючого теплогенератору повітряний або геотермальний тепловий насос дозволить повністю відмовитись від використання газу, зберігаючи при цьому максимальний комфорт і економічність.

Заміна котла і встановлення дублюючого

Заміна старого газового котла на конденсаційний котел із погодозалежною автоматикою дозволить зменшити витрати газу як мінімум на 15%. Якщо робити порівняння із напільними котлами без модуляції потужності, то економія буде становити ще більшу за розміром величину. Установка дублюючого електро- чи твердопаливного котла дозволить Вам залишитися в низькому газовому тарифі. Так, ціна газу зменшиться рівно вдвічі, якщо не допускати переходу на тариф вище 6000 куб.м. (1,788/3,645 грн. за 1 куб.м.) В якості дублюючих котлів часто застосовуються електрокотли, оскільки вони працюють в автоматичному режимі без участі користувача. Організація роботи від трьохтарифного лічильника зробить роботу системи ще більш економічною. Використання твердопаливних котлів в якості дублюючих вимагає установки буферної ємності, яка є акумулятором тепла. Така схема дозволяє зменшити частоту завантаження  котла до 2 — 3 разів на добу.

Теплогенератор на альтернативних джерелах

Максимального ефекту модернізації опалювальної системи допомагають досягнути теплогенератори на альтернативних джерелах. Використання теплових насосів дозволяє за умови споживання 1 кВт електроенергії отримувати 4-4,5 кВт теплової енергії (геотермальний тепловий насос) або 2-5 кВт (повітряний тепловий насос). Використання геотермального теплового насосу під час модернізації, як правило, обмежено, оскільки це вимагає проведення бурових робіт на ділянці. Зате повітряний тепловий насос із середнім річним коефіцієнтом перетворення 3 та за меншої вартості застосовується часто. Простота установки і підключення до існуючої системи, мінімальна кількість переробок дозволяють використовувати повітряний тепловий насос під час модернізації. Така система, за необхідності, дозволяє взагалі відмовитись від споживання газу. Ефективно використати геліосистему для підтримування гарячого водопостачання. Мінусом використання альтернативних генераторів є їхня висока вартість.