Київ, Україна пн-сб з 10:00 до 19:00

Спільне правило для гарячого водопостачання

За набагато меншого бюджету у порівнянні із опалювальною системою система ГВП забезпечує внесок в комфортне проживання в будинку. Основне правило гарячого водопостачання – пріоритет над задачею опалення. Тільки забезпечуючи будинок гарячою водою, система переходить в режим опалення.

Особливості гарячого водопостачання

Основна задача системи гарячого водопостачання – забезпечити гарячою водою одразу після відкриття крану без перепаду температури і натиску, з максимально можливою економічністю. Саме відсутність стрибків температури і натиску створює комфорт в користуванні гарячою водою. Без виконання цих умов комфортно користуватися ванною, душем, в особливості біде, неможливо. Ці задачі вирішуються з використанням сучасних схем приготування гарячої води, а також з використанням ліній циркуляції. Дуже важлива особливість системи гарячого водопостачання  – напірна система. Насосна станція зі свердловинним насосом постійно підтримують тиск води в системі, і у випадку порушення герметичності система заллє будинок доки не перекриють крани відсічення або не буде відключений  насос. Тому трубне обладнання і запірна арматура повинні бути максимально надійними.

Трубне обладнання, арматура в гарячому водопостачанні

Як і в опалювальній системі, трубне обладнання в системі гарячого водопостачання ховається в бетонне стягування підлоги на весь експлуатаційний період. Але на відміну від опалювальної системи, де порушення герметичності приведе до невеликого протікання і зупинки системи опалення, напірна система гарячого водопостачання призведе до великого збитку. Максимальну надійність системи гарячого водопостачання можуть забезпечити системи труб з молекулярно зшитого поліетилену з латунними чи полісульфідними фітингами і з’єднанням за допомогою натяжного кільця. Таке з’єднання забезпечує герметичність без використання ущільнених гумових кілець. Ми використовуємо трубні системи лідерів виробництва таких систем REXAU чи KAN-therm. Застосовуючи трубні системи цих виробників, Ви можете бути повністю впевненими щодо надійної роботи системи гарячого водопостачання протягом усього періоду експлуатації будинку. Остання рекомендація стосовно трубного обладнання гарячого водопостачання – необхідність забезпечення міцної теплоізоляції, включно лінії циркуляції. Грамотний монтаж системи гарячого водопостачання передбачає використання запірної арматури високої якості. Кожний санвузол повинен перекриватися своїми кранами відсічки з можливістю локального вимкнення санвузлів у випадку аварії або за необхідності заміни сантех пристроїв. Ми використовуємо якісну, перевірену часом запірну арматуру виробництва Bugatti, Tiemme, Caleffi , IVR.

Схеми отримання гарячої води

Комфортне і в достатній кількості забезпечення гарячою водою без перепадів температури і натиску дозволяє схема з використанням одноконтурного котла і бойлера непрямого нагрівання. Бойлер становить з себе бак в утеплювачі з розташованим у ньому міцним теплообмінним змійовиком, на який під час нагрівання бойлеру подається опалювальна вода. Попадаючи в бойлер, холодна вода нагрівається теплообмінним змійовиком під час нагрівання, на який подається опалювальна вода з одноконтурного котла. Після нагрівання води в бойлері котел перемикає опалювальну воду на нагрівання опалювальної системи. Така схема забезпечує необхідним запасом гарячої води необхідної температури. Також схема забезпечує відсутність стрибків температури і натиску під час включення декількох точок водорозбору. Ця схема робить можливим  встановлення лінії циркуляції, яка забезпечує отримання гарячої води одразу під час включення крану без зливу охолонутої води. Включення в лінію циркуляції рушникосушок уможливлює їхнє використання в літній період під час вимкнутого опалення. Найбільш вигідно придбати бойлер непрямого нагріву в пакетній пропозиції разом із котлом і автоматикою.

Автоматика системи гарячого водопостачання

Основні задачі автоматики: швидке приготування гарячої води з пріоритетом над опаленням; забезпечення максимальної економічності і комфорту завдяки програмуванню часу роботи циркуляції та часу забезпечення гарячою водою; підтримка санітарної безпеки за рахунок використання термічної дезінфекції, що гарантує захист від легіонел. Для виробництва гарячої води застосовується бойлер непрямого нагріву. Температура води в бойлері постійно контролюється температурним датчиком. Під час зниження температури нижче заданої котел відключається від опалювальної системи, переходить на більшу потужність і подає опалювальну воду на теплообмінник бойлера. Після нагрівання котел перемикає опалювальну воду на систему опалення. Існують схеми без пріоритету гарячої води над опаленням. В такому випадку котел може одночасно працювати на опалення і на приготування гарячої води, і його потужність повинна забезпечувати обидва процеси. Автоматика гарячого водопостачання дозволяє програмувати час, коли буде забезпечуватися приготування гарячої води, і час роботи насосу циркуляції, що збільшує економічність системи. Функція захисту від легіонели також програмується і вмикається автоматично. В заданий час, як правило, вночі, щоб уникнути обшпарювання, бойлер нагрівається до 60-70 С°, і вмикається циркуляція. Таким чином, відбувається термічна обробка бойлеру трубопроводів. Конструктивно автоматика гарячого водопостачання входить до комплекту погодозалежної автоматики і окремо її купувати не потрібно.