Київ, Україна пн-сб з 10:00 до 19:00

Конденсаційні одноконтурні котли — основа сучасної опалювальної системи з використанням газу

Суттєво збільшити ККД газового котла можливо шляхом застосування скритої теплоти водяної пари, що міститься в димових газах. Простіше кажучи, для того, щоб перетворити воду на пару, необхідно витратити певну кількість тепла. Процес конденсації — це зворотній процес, коли пара конденсується на теплообміннику котла в воду і при цьому відбувається виділення певної кількості тепла. Оскільки в звичайних газових котлах тепло конденсації при розрахунку ККД не бралося до уваги, в конденсаційних котлах ККД тримається на рівні більшому за 100%. Необхідно розуміти, що це відносний ККД – результат методики розрахунку. Необхідною умовою процесу конденсації є робота котла з мінімально можливою температурою подачі. Такі умови допомагають забезпечити застосування низькотемпературної системи опалення та погодо залежної автоматики. Вимірюючи зовнішню температуру, автоматика обчислює необхідну температуру подачі, що забезпечує роботу котла з мінімально можливою температурой. Відносний ККД якісних конденсаційних котлів складає приблизно 109% і за правильного проектування, впродовж року, забезпечується стійкий процес конденсації.

Виробники конденсаційних котлів під час виготовлення конденсаційних теплообмінників конструктивно пішли двома різними шляхами. Найчастіше конденсаційний теплообмінник виготовляється з нержавіючої сталі з використанням спеціальної зварки (котли Vaillant, Viessmann). Другий варіант — литий конденсаційний теплообмінник з кремній-алюмінієвого сплаву (котли Buderus). В умовах штатної експлуатації обидва варіанти абсолютно надійні. Але, на наш погляд, необхідно віддати перевагу литому теплообміннику на основі алюмінієвого сплаву. На відміну від зварної технології процес лиття дозволяє створювати складну внутрішню геометрію ребристих труб теплообмінника, що забезпечує надзвичайно високу теплопередачу.

Конденсаційний котел Viessmann Vitodens 200-W

Німеччина
Конденсаційний котел Viessmann Vitodens 200-W
 • Опис
 • Переваги
 • Технічні характеристики

Vitodens 200 – конденсаційний одноконтурний котел з потужністю 130-100, 125 и 150 кВт та з можливістю каскадного використання. Котел екіпірований високотехнологічними компонентами: циліндричним газовим пальником MatriX, конденсаційним теплообмінником Inox-Radial з високоякісної сталі, інтелектуальним регулятором горіння Lambda Pro Control. Регулятор горіння автоматично забезпечує оптимальний режим згорання газу з урахуванням складу газу та змін тиску. Lambda Pro Control гарантує можливість переходу на інший тип газу, не замінюючи форсунки. Котел має широкий діапазон модуляції потужності. Завдяки низькій швидкості вентилятора котел має невисокий шумовий рівень. Відносний ККД котла складає 109 %.

 • Виробник – один з лідерів виробництва опалювальної техніки
 • Оптимальні параметри горіння завдячуючи регуляторам горіння Lambda Pro Control
 • Високий ККД котла - 109 %
 • Високоякісний пальник і надійний теплообмінник
 • Безшумна робота котла
Потужність 13 – 100, 125, 150 кВт і до 900 кВт як багатокотлова установка
ККД Нормативний ККД - 98% (Hs); Відносний ККД 109% (Hi)
Коефіцієнт модуляції 1:4
Гарантія 2 роки

Конденсаційний котел BUDERUS Logamax plus GB042

Німеччина
Конденсаційний котел Buderus Logamax plus GB042-22 купити
 • Опис
 • Переваги
 • Технічні характеристики

BUDERUS Logamax plus GB042-22 — конденсаційний котел з потужністю 22 кВт та з демократичною вартістю, що має двоконтурний (GB042-22К) та одноконтурний (GB042-22) варіанти. BUDERUS Logamax plus GB042-22 K оснащений вторинним теплообмінником для приготування гарячої води підвищеної потужності. BUDERUS Logamax plus GB042-22 – одноконтурний конденсаційний котел з приготуванням гарячої води в бойлері непрямого нагріву.  В котлі задіяний новий литий теплообмінник WB6, виготовлений з корозостійкого кремній-алюмінієвого сплаву зі складним оребрінням, що забезпечує більшу площу теплообміну.  Сплав має високу теплопровідність і низький коефіцієнт  температурного розширення. Котел оснащений пальником з повним попереднім змішанням. Logamax plus GB042-22 характеризується високим коефіцієнтом корисної дії до 109%. Котел має майже  безшумний робочий показник та компактні розміри.

Котел BUDERUS Logamax plus GB042-22 продається в складі пакетних пропозицій Logapak GB042.

 • Виробник — лідер виробництва настінних конденсаційних котлів.
 • Котел економ-класу зККД до 109%.
 • Оснащений надійним литим кремній-алюмінієвим теплообмінником.
 • Має компактні розміри, невисокий рівень шуму і модуляцію потужності пальника 26–100%.
 • В комбінації з бойлером непрямого нагріву забезпечує комфортне користування гарячою водою.
 • Додаткові модулі дозволяють застосування котла в опалювальній системі будь-якої конфігурації, наприклад, з теплою підлогою.
Двоконтурний варіант GB042-22K
Номінальна потужність 21,6 кВт
Модуляція потужності (%) 26–100 %
Модуляція потужності (кВт) 8–21,6 кВт
Рівень шуму 32 дБ
Споживання енергії 125 кВт
Потужність на ГВП 28 кВт
Вихід ГВП 12 л/хв
Нормативний ККД до 109 %
Одноконтурний варіант GB042-22
Номінальна потужність 24, 28 кВт
Модуляція потужності (%) 26–100 %
Модуляція потужності (кВт) 8–21,6 кВт
Рівень шуму 32 дБ
Споживання енергії 125 кВт
Нормативний ККД до 109 %

Конденсаційний котел BUDERUS Logamax plus GB112 (29,43,60кВт)

Німеччина
Конденсаційний котел Buderus Logamax plus GB112 купити
 • Опис
 • Переваги
 • Технічні характеристики

BUDERUS Logamax plus GB112 — настінний конденсаційний одноконтурний котел другого покоління, для приготування гарячої води комбінується з бойлером непрямого нагріву. Котел оснащений  керамічним пальником плоского полум’я с повним попереднім змішуванням. На противагу традиційним котлам (електророзпалювання або чергове полум’я) розпалювання пальника відбувається за допомогою електроду накалювання, що забезпечить надійне займання навіть низькокалорійних видів газу та безшумний процес розпалювання. Пальник знаходиться в перевернутому стані над ребристими трубами литого блоку теплообмінника. Литий теплообмінник з ребристими трубами виготовлений із спеціального корозійно-стійкого кремній-алюмінієвого сплаву і конструктивно має два теплообмінника. Велика площа теплообмінних поверхонь забезпечує оптимальну теплопередачу. Ця концепція ребристо-трубчатого теплообмінника гарантує круглорічне використання теплоти конденсації за рахунок сильного охолодження продуктів згорання, чим досягається коефіцієнт використання палива до 109%. Котел має циркуляційний насос з показником швидкості, що модулюється. Модулювання насосу відбувається паралельно із модулюванням показників потужності котла, що забезпечує мінімальне споживання енергії і запобігає виникненню гідравлічних системних шумів.

Пакетні пропозиції Logapak GB112 передбачають настінні конденсаційні котли у поєднанні з водонагрівачами 120, 160, 200, 300, 400, 500 літрів та з різними варіантами автоматики, що забезпечують управління усілякими варіантами гідравлічних схем. Також в пакетних пропозиціях містяться комплектуючі коаксіального димоходу, датчик температури бойлера, група безпеки бойлера, розширювальний бак опалювальної системи. В залежності від гідравлічної схеми пакетні пропозиції можуть вміщати й інші елементи.

 • Виробник — лідер виробництва настінних конденсаційних котлів.
 • Котел другого покоління з ККД до 109%.
 • Надійний керамічний пальник з розпалюванням від електрода накалювання.
 • Високоефективний і надійний литий теплообмінник з ребристими трубами, виготовленими із корозійностійкого кремній-алюмінієвого сплаву.
 • Модулюючий насос з мінімальним енергетичним споживанням.
 • Просторі можливості вибору пакетних пропозицій, що дозволяють зробити підбір оптимальної конфігурації обладнання.
 • Відмінний варіант комплекту висококласного обладнання, що представляє поєднання високого рівня комфорту та економічності в користуванні.
Номінальна потужність 29, 43, 60 кВт
Модуляція потужності (котли 29 і 43 кВт) 30 - 100 %
Модуляція потужності (котел 60 кВт) 39 - 100 %
Споживана ел. потужність за часткового навантаження (29/43/60 кВт) 70/85/100 Вт
Споживана ел. потужність за повного навантаження (29/43/60 кВт) 130/180/200 Вт
Нормована ступінь використання при параметрах подачі/обратки 75/60°С 105%
Нормована ступінь використання при параметрах подачі/обратки 40/30°С 109%

Конденсаційний котел BUDERUS Logamax plus GB162 (65,80,100кВт)

Німеччина
Конденсаційний котел Buderus Logamax plus GB162 купити
 • Опис
 • Переваги
 • Технічні характеристики

BUDERUS Logamax plus GB162 – настінний конденсаційний котел третього покоління, що започаткував абсолютно нові критерії в опалювальній техніці. Володіючи теплопродуктивністю до 100 кВт, GB162 представляє собою настільки компактний котел, наскільки може бути компактним настінний котел із ККД 110%. Габарити котла складають 520 мм завширшки, висотою 980 мм і глибиною 465 мм, вага 70 кг. Досягнути цього вдалося завдяки унікальному кремній-силуміновому оребреному теплообміннику з технологією ALU plus, яка гарантує максимальну теплопередачу завдяки новій внутрішній геометрії ребристих алюмінієвих труб. Також надзвичайно високий рівень теплопередачі досягається застосуванням зовнішнього оребріння труб висотою15 мм. Високоякісні антикорозійні матеріали і плазмова полімеризація поверхні труб («незмочувальна» поверхня) забезпечують теплообміннику особливу довговічність, і за цих умов теплообмінник практично не потребує технічного обслуговування. Теплообмінник також має водоохолоджувальний кожух. Котел оснащений керамічним пальником плаского полум’я з повним попереднім змішуванням. Розпалювання відбувається найбільш безпечним та безшумним способом — за допомогою електрода накалювання. Система ETA plus забезпечує модуляцію керамічного пальника в межах 19 — 100 %, що гарантує роботу котла в діапазоні потужності 19 — 100 кВт. Це дає можливість котлу виробляти рівно стільки тепла, скільки потребує даний момент і забезпечує разом із стійким процесом конденсації нормативний ККД до 110%. До котла можна застосовувати просту гідравлічну обв’язку без перепускного клапану,  оскільки мінімальна об’ємна протока не потребується. Котел ідеально пристосований до роботи в каскаді.

 • Найдосконаліший топовий конденсаційний котел третього покоління, в якому знайшли поєднання найбільш інноваційні технології. Це дозволило створити котел, який поєднав в собі унікальні характеристики: максимально можливий ККД, модулюючу в широких межах потужність до 100 кВт, мінімальну вагу і розміри, дуже тривалий термін служби з мінімальним обслуговуванням.
 • Котел легко інтегрується в будь-яку схему опалювальної системи.
 • Найкращій вибір, якщо дозволяє бюджет.
Номінальна потужність 65, 80, 100 кВт
Модуляція потужності 65 кВт 15,6 -65 кВт
Модуляція потужності 80 кВт 20,8 -84,5 кВт
Модуляція потужності 100 кВт 20,5 - 99,5 кВт
Температура котлової води 30 - 90°С
Споживана ел. потужність за часткового навантаження (65/80/100 кВт) 21/30/28 вт
Споживана ел. потужність за повного навантаження (65/80/100 кВт) 99/97/147 вт
Нормована ступінь використання при параметрах подачі/обратки 50/30°С 110%
Нормована ступінь використання при параметрах подачі/обратки 75/60°С 106%