Київ, Україна пн-сб з 10:00 до 19:00

Твердопаливні котли — особливості використання

Сучасна опалювальна система обов’язково повинна мати резервний теплогенератор, в якості якого часто застосовують саме твердопаливний котел. Якщо основний котел — газовий, установлення резервного твердопаливного котла дозволить обігріти будинок у випадку повної відсутності газу або за умови, коли газовий котел вийшов з ладу. Також з’являється можливість не допустити перехід на вищі газові тарифи, які залежать від обсягу, перемикаючи опалення з основного газового котла на резервний твердопаливний.

Твердопаливний  котел — в якості резервного котла, що знаходить застосування в аварійних випадках. Використовуючи в якості резервного звичайний твердопаливний котел, підключений безпосередньо до системи, ми маємо просту схему підключення, невисоку вартість обладнання, довготривалий термін служби чавунного котла, можливість використати різне дешеве паливо (кам’яне і буре вугілля, кокс, вугільні брикети, дрова, деревну стружку). Основні недоліки такої схеми: неефективне використання виробленого тепла (виробляється більше ніж необхідно системі), низька автономність, постійно вимагається завантаження палива.

Твердопаливний котел — в якості теплогенератора регулярного застосування. Недоліки  попередньої схеми усуває схема твердопаливного котла з буферною ємністю, яка дозволяє комфортно користуватись твердопаливним котлом довгий час, скорочуючи кількість завантажень котла до двох разів на день. Котел повністю завантажується паливом, виводиться на максимальну потужність (із максимальним ККД), і котел віддає все тепло буферній ємності. У разі потреби опалювальна система використовує тепло, накопичене в буферній ємності, для обігріву приміщень та приготування гарячої води. Така схема забезпечує тривалий час  автономної роботи, а також високий ККД котла, оскільки все вироблене тепло використовується опалювальною системою. Як правило, в схемі з буферною ємністю  застосовують піролізні твердопаливні котли, які мають найвищий ККД серед твердопаливних котлів.

Сталевий котел Buderus Logano S111/S11 D від 12 до 45 кВт

Німеччина
Logano S111-WT купити
 • Опис
 • Переваги
 • Технічні характеристики

Котел Buderus Logano S111 – сталевий твердопаливний котел з демократичною вартістю – забезпечує надійне опалення дровами, бурим вугіллям, відходами деревини. Камера згорання виготовлена з корозійностійкої сталі,  що забезпечує тривалий термін служби. Модель Logano S111 з індексом WT оснащена автоматичним захисним теплообмінником від перегрівання. Завантажувальний бункер розрахований на довжину поліна до 50 см. Котел має вбудовані колосникові грати, що повертаються і забезпечують просте чищення. Енергонезалежний тепловий регулятор підтримує задану температуру подачі котла шляхом зміни подачі повітря для горіння. Пропонується в пакетних пропозиціях, що передбачають базове зниження вартості.

 • Виробник – лідер опалювальної техніки
 • Велика камера завантаження
 • Паливо: дрова, вугілля, відходи деревини
 • Наявність захисту від перегріву
 • Демократична вартість
ККД за умови вживання основного палива (буре вугілля/дрова горіх) 74/78 %
Тип котла Енергонезалежний
Максимальна довжина поліна (45 кВт) 50 см

Чавунний твердопаливний котел BUDERUS Logano G211

Німеччина
Чавунний твердопаливний котел BUDERUS Logano G211
 • Опис
 • Переваги
 • Технічні характеристики

Logano G211 D чавунний опалювальний котел п’яти типорозмірів, що працює на твердому паливі, з потужністю від 20 до 42 кВт. Завдяки секційній чавунній конструкції забезпечується корозійна стійкість котла та тривалий термін служби. В якості палива котел може використовувати камінне вугілля, кокс, поліна, пресовані горючі матеріали, гранули, деревна стружка. В залежності від застосовуваного палива потужність котла може зменшуватись, для чого необхідні коротші інтервали технічного обслуговування. Котли з індексом «D» мають більшу заслінку подачі і об’ємний приймальний бункер, що дозволяє використовувати великі поліна завдовжки не більше 68 см. Котел характеризується компактною конструкцією, що дозволяє монтувати його на обмеженому просторі. Котел обладнаний повітряною заслінкою, яка автоматично знижує подачу повітря для горіння у випадку, коли температура перевищує задане значення. Захисний котловий теплообмінник (додаткова опція) забезпечує високу безпеку роботи котла шляхом автоматичного охолодження у випадку перегрівання. Пропонується в пакетних пропозиціях, що передбачають базове зменшення вартості продукту.

 • Виробник – лідер виробництва опалювальної техніки.
 • Відмінне поєднання вартості та продуктивності.
 • Конструкція з литого чавуну гарантує надійність та тривалий термін служби.
 • Простота монтажу, експлуатації та технічного обслуговування.
 • Можливість застосування різних видів палива на основі деревини.
 • Велика топка, розрахована на подачу великих полін.
 • Підвищена безпека за рахунок використання захисного теплообмінника (опція).
Типорозмір 20D
Потужність (кокс) 20 кВт
Потужність (вугілля) 18 кВт
Потужність (дрова) 16 кВт
Об’єм топки 25,5 л
Максимальна довжина полін Ø 50 мм 280 мм
Вага 210 кг

Піролізний твердопаливний котел BUDERUS Logano S121-2 WT

Німеччина
Сталевий твердопаливний котел BUDERUS Logano S121-2 WT
 • Опис
 • Переваги
 • Технічні характеристики

Logano S121-2 WT сталевий піролізний опалювальний котел, працюючий на полінах та розрахований на теплопостачання для котеджів та невеликих споруд різного типу. Має чотири типорозміри з потужністю від 21 до 38 кВт. Піролізне спалювання палива забезпечує мінімальне витрачання палива, і ККД на 4-7 % вище у порівнянні з традиційними твердопаливними котлами. В якості палива виступають дрова (поліна) з вологістю не більше 25%. Необхідно відзначити, що потужність і тривалість процесу горіння залежать від породи спалюваної деревини, а ККД котла — від її вологості. Тривалий процес горіння відбувається завдяки великому об’єму завантажувальної камери, довжина поліна може досягати 55 см. Котел має регулювальний пристрій — вентилятор димовидалення, керамічний пальник, теплообмінник захисту від перегрівання.

Під час роботи котла на закриту опалювальну систему до захисного теплообмінника необхідно підключити захисний термостат — вентиль (додаткова опція). Схема підключення котла повинна забезпечувати температуру зворотної лінії на рівні не менше 65 °С для захисту теплообмінника від корозії. Пропонується в пакетних пропозиціях, що передбачають базове зменшення вартості товару.

 • Виробник - лідер виробництва опалювальної техніки.
 • Котел має регулятор і легко інтегрується в будь-яку систему теплопостачання, як основний котел або у комбінації з іншими традиційними котлами.
 • Піролізне спалювання деревини, високий ККД, тривалий час горіння, мінімальні витрати палива, незначна кількість золи та сажі.
 • Підвищений рівень безпеки за рахунок використання захисного теплообмінника.
 • Сучасний дизайн.
Типорозмір 21 WT
Потужність 20 кВт
ККД 78%
Тривалість горіння за ном. потужності 2 год
Об’єм топки 66 л
Максимальна довжина полін Ø 100 мм 400 мм
Вага 310 кг

Піролізний твердопаливний котел VIESSMANN Vitoligno 100 - S

Німеччина
Сталевий твердопаливний котел VIESSMANN Vitoligno 100 - S (Німеччина)
 • Опис
 • Переваги
 • Технічні характеристики

Vitoligno 100-S сталевий твердопаливний опалювальний котел, що працює за принципом піролізу деревини, має п’ять типорозмірів та потужність від 25 до 80 кВт. Піролізний принцип забезпечує довгу автономну роботу котла та комфортний режим гарячого водопостачання. Котел характеризується нормативним ККД до 88 % і невисоким рівнем емісії шкідливих речовин. Котел оснащений завантажувальною камерою з 8 мм-листової сталі та камерою згорання з жаростійкого сплаву на основі карбіду кремнію, що гарантовано забезпечує тривалий термін експлуатації. Високоефективний вентилятор подачі повітря з регулюванням числа обертань від 40 до 100% забезпечує постійно високий ККД. В якості палива використовуються дрова (поліна) довжиною не більше 50 см, які розміщуються у великій завантажувальній камері, що забезпечує тривалий період роботи котла. Процес завантаження є зручним завдяки великому розмірові дверей завантажувальної камери та завдяки оптимальному розміщенню. Ручні шабери регулювання подачі первинного та вторинного повітря дають можливість оптимізувати процес горіння. В котел інтегрований захисний теплообмінник, який захищає котел від перегрівання, за умови  зупинки циркуляції через котел. Електронний регулятор котла стабілізує процес горіння, до якого можна підключити датчик температури приміщення. Регулятор оснащений сигналізацією про необхідність додаткового завантаження котла паливом. Схема підключення котла повинна забезпечувати температуру зворотної лінії не менше 55 °С для захисту теплообмінника від корозії.

 • Можливо найкращий піролізний котел. Виробник – лідер виробництва опалювальної техніки.
 • Максимальні показники ККД і тривалості автономної роботи.
 • Відмінна якість та тривалий термін служби.
 • Легко завантажується паливом, зручний в експлуатації та обслуговуванні.
 • Електронний регулятор забезпечує високоефективне управління горінням та простоту налаштування.
 • Підвищена безпека за рахунок використання захисного теплообмінника.
 • Сучасний дизайн.
Потужність 25 кВт
ККД 88%
Об’єм топки 100 л
Максимальна довжина полін мм 500 мм
Вага 461 кг

Твердопаливний котел з автоматичним подаваням палива Logano G221A автомат

Німеччина
Твердопаливний котел з автоматичною подачею Buderus Logano G221 A
 • Опис
 • Переваги
 • Технічні характеристики

Buderus Logano G221 A твердопаливний котел с з автоматичним подаванням палива, який розрахований для роботи на пелетах чи вугіллі (10-30 мм), і слугує для опалення будинків з 80 до 300 кв.м. Котел має чавунний теплообмінник виробництва Buderus. Приставний паливний бункер може мати об’єм 285 або 385 л і розміщуватися як з лівого, так і з правого боку від котла. Котел оснащений універсальним пальником із шнековим подаванням палива. В залежності від використовуваного палива та зовнішньої температури котел може працювати 3-7 днів від одного завантаження. Процесс згорання оптимізований і має модуляцію потужності. В системі управління передбачені заводські налаштування для трьох видів палива: кам’яне  вугілля, буре вугілля, пелета. Автоматика базової комплектації дає можливість управління двома опалювальними контурами. Передбачено підключення погодозалежної автоматики, провідних та безпровідних кімнатних регуляторів. Пропонується в пакетних пропозиціях, що передбачають базове зменшення вартості продукту.

 • Виробник – лідер у виробництві опалювальної техніки
 • Надійний теплообмінник з сірого чавуна виробництва Buderus
 • Наявність модуляції потужності і відмінна автоматика управління
 • Великий бункер з можливістю зміни сторони розміщення
 • Тривалий час автономної роботи
 • Можливість роботи на декількох видах палива: кам’яне вугілля, буре вугілля, пелета
Logano G221 A тип 25 L/R
Потужність кам’яного вугілля/бурого вугілля/пелета 25 / 24 / 24 кВт
ККД 80%
Об’єм бункера 285 л
Logano G221 A тип 30 L/R
Потужність кам’яного вугілля/бурого вугілля/пелета 30 / 29 / 30 кВт
ККД 80%
Об’єм бункера 385 л