Київ, Україна пн-сб з 10:00 до 19:00

Геотермальний тепловий насос. Від чого ВИ йдете.

Застосування геотермального теплового насосу дозволяє в повній мірі відмовитись від використання газу, як основного , на теперішній день, енергоносія. В першу чергу, Ми уникаємо проблеми з ціною на газ, і,  найголовніше, проблеми катастрофічної якості газу, коли через його низьку калорійність витрати сильно збільшуються, а потужність газових котлів разом з цим знижується. Відмовляючись від газу, вичерпується питання підключення будинку до газу, питання облаштування топкової з її суворими нормами, зникає питання монтажу димарів. Відмовляючись від використання газу, зростає загальна безпека будинку і людей, що в ньому проживають. Зникає необхідність спілкування з сервісними службами газових котлів.

Геотермальний тепловий насос. Що Ви отримуєте.

Головне, Ви отримуєте комфортну систему опалення з рекордно низькими експлуатаційними витратами. Застосування геотермального теплового насоса, дозволить при невеликому споживанні електричної енергії, повністю забезпечити будинок комфортним теплом, гарячою водою і при необхідності охолодженням влітку. Висока ефективність геотермального теплового насоса на протязі всього року, і спеціальні тарифи з електрики для опалювання, забезпечать мінімальні витрати. Фізична неможливість знижувати якість наданої електроенергії, забезпечить надійну роботу теплового насоса з постійними характеристиками потужності. Тепловий насос надійний і не вимагає спеціального обслуговування. Термін служби заводських геотермальних зондів – 100 років, а термін служби основного компонента теплового насоса – компресора 30 років. Невеликі споживані електричні потужності геотермальних теплових насосів, дозволяють легко забезпечити тепловий насос аварійним живленням від дизельного генератора. Грунтові свердловини хоч і вимагають місце на ділянці для установки, але після закінчення монтажу, не вносять обмежень у ландшафтний дизайн і не надають негативних температурних впливів. За зовнішніми ознаками будинку і ділянки, неможливо визначити установку геотермального теплового насоса. Сам тепловий насос для установки не вимагає спеціального приміщення, працює з низьким рівнем шуму. Погодозалежна автоматика забезпечує комфортне опалення, приготування гарячої води та при необхідності, автоматичний перехід в режим охолодження. Таким чином геотермальний тепловий насос забезпечує незалежність, економічність, комфорт, довговічність, але вартість самого устаткування і його монтаж, досить високі.

Принцип дії геотермального теплового насосу.

Постійно високі характеристики ефективності теплового насосу досягаються завдяки конструкції геотермального контуру відбору тепла з землі, який забезпечує постійну температуру нагрівання незалежно від зовнішньої температури. Геотермальний контур відбору тепла складається з геотермальних свердловин глибиною 60-100 м, де розміщені ґрунтові зонди. Температура ґрунту в геотермальних свердловинах залишається завжди незмінною і не залежить від пори року. Циркулюючи по замкненому первинному контурові, пропіленгліколь (розсіл) нагрівається до температури 5-6 С°, забираючи тепло з ґрунту, і передає тепло випаровувачу теплового насосу. Тепловий насос перетворює низькотемпературне тепло на випаровувачі у високотемпературне тепло (до 65 С°) на конденсаторі теплового насосу. Конденсатор теплового насосу передає тепло опалювальній воді, яка використовується для приготування гарячої води і обігрівання будинку. Принцип дії теплового насосу дозволяє реалізувати два види охолодження в літній проміжок часу — пасивне і активне. За пасивного охолодження опалювальна вода охолоджується в окремому теплообміннику розсолом з свердловин, при цьому компресор теплового насосу не працює. За активного охолодження працює компресор, тепловий насос працює в зворотному циклі — забирає тепло системи охолодження (охолоджуючи опалювальну воду) і передає його в ґрунтові зонди, що віддають тепло землі.

Ефективність геотермального теплового насосу.

Ефективність геотермального теплового насоса визначається його коефіцієнтом перетворення (COP). Це відношення кількості виробленого тепла до кількості витраченої електроенергії. Коефіцієнт перетворення геотермального теплового насоса, в залежності від режимів роботи, становить 4 – 5. Це означає що геотермальний тепловий насос споживаючи 1 кВт електричної енергії, виробляє для системи опалення 4-5 кВт теплової енергії. Ці характеристики дають можливість розрахувати вартість кіловата тепла, виробленого тепловим насосом. Так при діючих з 1 вересня 2015 по 29 лютого 2016 року тарифів, вартість кіловата тепла виробленого геотермальним тепловим насосом за пільговим тарифом (для електро опалювальних установок) становить близько 11 копійок (тариф 45,76 за кВт × год), за загальним тарифом 37 копійок (тариф 1,479 грн за кВт × год) Для порівняння, вартість кіловат тепла вироблена електро котлом, за пільговим тарифом становить 46,2 копійки, за загальним тарифом 1,5 грн. Вартість кіловат тепла виробленого найефективнішим газовим теплгенератором – конденсаційним котлом, становить 1,11 грн (тариф 7,88 грн / м³ при споживанні понад 200 м³)

Геотермальний тепловий насос - який вибрати.

Ми встановлюємо кращі геотермальні теплові насоси провідних виробників: NIBE (Швеція), OCHNER (Австрія), VIESSMANN, VAILLANT (Німеччина). Ретельний аналіз, досвід монтажу та застосування геотермальних теплових насосів, дозволили нам на сьогоднішній момент, вибрати лідера серед кращих, в сегменті котеджного будівництва. NIBE (Швеція) – один зі світових лідерів, що спеціалізується на виробництві теплових насосів. Що виводить NIBE в лідери:

1. Ефективність (COP) теплового насоса – основна характеристика конкурентоспроможності. У 2015 році, за оцінкою австрійського енергетичного агентства, лідерами в ефективності з коефіцієнтами більше або рівні п’яти (5,0 – 5,1) стали 3 моделі теплових насосів NIBE (F1145, F1140, F1240) і одна модель OCHSNER (GMSW 10 plus S )

2. Наявність інверторних теплових насосів, які можуть працювати із змінною потужністю, яка в даний момент потрібно системі опалення. Зміна потужності збільшує ефективність, різко знижує великі пускові струми і навантаження на мережу, зменшує шум і вібрацію, дозволяє відмовитися від застосування в схемі буферної ємності.

3. Застосування ефективних циркуляційних насосів з частотної регулюванням продуктивності в первинному і вторинному (опалювальному) контурах. Залежно від режиму роботи і навантаження, насоси змінюючи продуктивність, забезпечують постійно високу ефективність теплового насоса.

4. Наявність закритого компресорного блоку, в якому розміщені циркуляційні насоси, теплообмінники, компресор. Така конструкція різко знижує рівень шуму. Компресорний блок легко знімається і транспортується окремо від корпусу, що спрощує транспортування, установку теплового насоса, монтаж.

5. Наявність вбудованого електричного нагрівача з можливістю вибору потужності 2 – 9 кВт. При необхідності нагрівач може застосовуватися як додатковий нагрів, або як 9 кВт електрокотел, поки йде монтаж геотермальних свердловин.

6. Автоматика з ефективним і гнучким алгоритмом управління. Наявність великого кольорового дисплея з інтуїтивно зрозумілим управлінням. Кожен параметр меню має довідку, що спрощує роботу в початковий період.

7. Модульний принцип автоматики управління. Залежно від завдань управління, підключається необхідний модуль, що дає можливість при необхідності змінити або розширити функції системи опалення.

8. Теплові насоси NIBE, в базовій комплектації, мають можливість підключення до мережі інтернет. Користувач безкоштовно, отримує можливість віддалено контролювати режими і параметри роботи теплового насоса. Невелика абонентська плата дозволяє віддалено змінювати і налаштовувати режими роботи теплового насоса

9. Компанія NIBE, постійно удосконалює алгоритми роботи і управління своїх теплових насосів. Оновлені версії прошивок, збільшують ефективність вже встановлених теплових насосів. Нові, покращені версії прошивки обладнання встановлюються з звичайної флешки через USB порт. У більшості інших виробників, прошивка змінюється шляхом заміни основної плати управління.

Вартість системи на тепловому насосі. Ціна теплового насосу.

Ціна геотермального теплового насоса включає комплект обладнання (сам тепловий насос, бойлер для гарячої води, геотермальні зонди, пропілен гліколь для заповнення зондів …) і набагато більший, в порівнянні зі звичайною системою, обсяг робіт (буріння свердловин, опуск зондів, томпоновка свердловин, монтаж гребінки зондів, гідравлічна обв’язка котельні, установка автоматики теплового насоса). Вартість геотермального теплового насоса так само залежить від вибору виробника теплового насоса (NIBE, VIESSMANN, Vaillant), його потужності, можливої ​​глибини буріння свердловин і тепловіддачі ґрунту в місці установки.

Як приклад можна розглянути діючу котельню на геотермальному тепловому насосі NIBE 17 кВт (будинок площею близько 350 м.кв.), без урахування системи опалення. Вартість повністю робочої котельні з функціями опалення і приготування гарячої води, становить близько 18000 євро і включає роботи та обладнання: 5 свердловин по 70 м, з подвійними геотермальними зондами із заводськими наконечниками (по два зонда в одній свердловині); екологічно чистий пропіленгліколь для заповнення первинного контуру геотермальних зондів; приямок з гребінками зондів; тепловий насос NIBE F1145 17 кВт; бойлер зі збільшеним теплообмінником 300 л. для приготування гарячої води від теплового насоса; гідрострелка, розподільна гребінка, насоси, мідь і необхідна арматура для обв’язки топкової; автоматика управління. >Точну ціну геотермального теплового насоса на Ваш будинок, можна назвати тільки після розрахунку проекту. Розрахунок проекту геотермального теплового насоса ми виробляємо безкоштовно.

Як не отримати ілюзію теплового насоса. Тендер і тепловий насос.

Система опалення на геотермальному тепловому насосі в усіх відношеннях складний інженерний механізм і вимагає навичок проектування і монтажу таких систем, а так само порядність монтажної фірми. Розглядаючи пропозиції декількох фірм, потрібно чітко зрозуміти за рахунок чого відбувається зниження вартості. Існує велика кількість причин, які можуть привести до непрацездатності системи або зниження коефіцієнта перетворення. До таких причин належить зниження загальної необхідної довжини свердловин, що допоможе фірмі, знизити вартість кошторису і виграти тендер. Система буде здана, але при експлуатації почнуть проморожувалися свердловини, що ще більше зменшить обтор тепла зондами, і тепловий насос перейде на режим роботи від теплової вставки, з низькою ефективністю. Так само перемогти в тендері допоможе застосування саморобних геотермальних зондів, які працюють в жорстких умовах. Система так само буде успішно здана, а руйнування зонда може статися через кілька років. Вихід буде один – бурити нові свердловини, на ділянці з готовим ландшафтом. Тому геотермальні зонди повинні бути максимально надійні. Можливе руйнування геотермального зонда, в тому числі і при монтажі, може призвести до потрапляння розсолів у грунт. Якщо використаний безпечний, харчової пропіленгліколь то шкоди не буде, а якщо з метою економії залили дешевий антифриз, буде отруєна грунт і вода ділянки. Це тільки найочевидніші причини, а їх набагато більше. Знижувати вартість теплового насоса, порушуючи принципи проектування і технології монтажу, не припустимо. Ми знижуємо вартість збільшуючи знижку на обладнання, знижуючи розцінки на буріння, вибираючи обладнання з оптимальними характеристиками, максимально точно розраховуючи проект. Таке зниження вартості, дозволить Вам мати комфортний будинок з економічним опаленням, а нам чесно заробляти на монтажі геотермального теплового насоса і бути впевненим, що система буде працювати довго і надійно.

  Як встановити Свій тепловий насос.